1
2
3
4
5
6
7
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
NAGRODA CAMERIMAGE DLA MONTAŻYSTY TRAFI DO…
OFICJALNY PLAKAT CAMERIMAGE 2017
JOHN TOLL Z NAGRODĄ CAMERIMAGE ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI
ZGŁOŚ FILM
7. WINNERS SHOW W LA
LAUREACI CAMERIMAGE 2016!
Dotychczasowi gościeDavid Lynch
Dotychczasowi gościeKeanu Reeves
Dotychczasowi gościeAlan Rickman
Dotychczasowi gościeViggo Mortensen
Dotychczasowi gościeJohn Turturro
Dotychczasowi gościeVilmos Zsigmond
Dotychczasowi gościeChris Menges
Dotychczasowi gościeRoger Deakins
Dotychczasowi gościeVittorio Storaro
Dotychczasowi gościeChris Doyle
Dotychczasowi gościeGus Van Sant
Dotychczasowi gościeNastassja Kinski
Dotychczasowi gościeBill Murray
Dotychczasowi gościeRutger Hauer
Dotychczasowi gościeTerry Gilliam
Dotychczasowi gościeOliver Stone
Dotychczasowi gościeRoman Polański
Dotychczasowi gościeHaskell Wexler
Dotychczasowi gościeEd Lachman
Dotychczasowi gościeSławomir Idziak
Dotychczasowi gościeJohn Toll
Dotychczasowi gościeIsabelle Huppert
Dotychczasowi gościeAlan Parker
Dotychczasowi gościeJerzy Skolimowski
PRZEGLĄD KINA IRLANDZKIEGO NA CAMERIMAGEDodano : 11.09.2017
Z wielką przyjemnością zapraszamy na Przegląd Kina Irlandzkiego, który odbędzie się w ramach 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Będzie to kolejna edycja istniejącej w ramach Camerimage od wielu lat inicjatywy przybliżania uczestnikom festiwalu filmów ze wszystkich zakątków naszego kontynentu, które pokazują, jak bogata i różnorodna jest kinematografia europejska. W ramach wydarzenia zostanie wyświetlonych pięć uznanych produkcji irlandzkich z ostatnich dwóch lat. Partnerami przeglądu są Fundacja Kultury Irlandzkiej oraz Konsulat Irlandii w Poznaniu.
  
 
Zapraszamy do odkrywania wraz z nami bogactw irlandzkiego kina!
 
W ramach Przeglądu wyświetlone zostaną:
 


Date for Mad Mary, A

 
Tytuł oryginalny: A Date for Mad Mary
Reżyseria: Darren Thonrton
Zdjęcia: 
Ole Bratt Birkeland
 

„Szalona” Mary McArdle wraca do Drogheda po krótkim pobycie w więzieniu, o którym wolałaby jak najszybciej zapomnieć. Wkrótce okazuje się, że podczas nieobecności dziewczyny wiele się zmieniło. Jej najlepsza przyjaciółka Charlene wychodzi za mąż, a Mary przypada rola druhny. Kiedy Charlene odmawia Mary możliwości zaproszenia osoby towarzyszącej, twierdząc, że ta raczej nikogo nie znajdzie, Mary postanawia zrobić wszystko, by pokazać koleżance, jak bardzo się myli.
 
 

Młodzi przebojowi

 
Tytuł oryginalny: Sing Street
Reżyseria: John Carney
Zdjęcia: Yaron Orbach
 
 
 
Dublin, rok 1985. Conor to typowy irlandzki chłopak. Chodzi do prywatnej szkoły, kocha grać na gitarze, trochę komponuje. Pewnego dnia dowiaduje się, że kłopoty finansowe rodziny oznaczają dla niego zmianę szkoły, niestety na gorszą. Wszystko się jednak zmienia, gdy chłopak poznaje ekstrawagancką dziewczynę – Raphinę. Pod jej wpływem zaczyna poważnie myśleć o stworzeniu zespołu muzycznego. Wkrótce zmienia wizerunek, przybiera pseudonim i zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Jednak lokalna sława mu nie wystarcza.
 
 

Piękny drań

 
Tytuł angielski: Handsome Devil
Reżyseria: John Butler
Zdjęcia: Cathal Watters
 
 
Ned to wrażliwy irlandzki nastolatek. Nie cierpi ogólniaka, w którym się uczy, gdzie uchodzi za geja i outsidera i gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Będąc z natury optymistą, cierpliwie znosi upokorzenia, ale pewnego dnia przelewa się czara goryczy: nowy uczeń, nadzieja szkolnej drużyny rugby – Conor, który ucieleśnia wszystko, co zatruwa Nedowi życie, ma dzielić z nim pokój w internacie. Wydaje się, że chłopcy nigdy nie dojdą do porozumienia. Tymczasem do akcji wkracza roztropny nauczyciel angielskiego. W sumie pogodny film o młodzieży. Jego wielką zaletą jest świetna ścieżka muzyczna.
 
 

Sanctuary

 
Tytuł angielski: Sanctuary
Reżyseria: Len Collin
Zdjęcia: 
Russell Gleeson
 
 
Larry i Sophie są zakochani. Nic więc dziwnego, że chcą spędzać razem więcej czasu. Aby umożliwić sobie potajemną schadzkę, namawiają nieporadnego Toma, by zarezerwował im pokój w hotelu. Jak większość par w ich sytuacji z niecierpliwością czekają na moment, kiedy po raz pierwszy zostaną sami. Larry i Sophie nie tworzą jednak zwykłej pary – oboje są niepełnosprawni umysłowo, a Tom to ich opiekun. Przezabawny, rozczulający i prawdziwie przewrotny film o młodych ludziach, którzy na przekór całemu światu po prostu chcą być razem.
 
 

South

Tytuł angielski: South
Reżyseria: Gerard Walsh
Zdjęcia: 
Kevin Treacy
 
 
Film opowiada historię Toma – młodego chłopaka zmagającego się ze śmiercią ukochanego ojca. Znalezienie dawnego liściku od matki, która przed laty porzuciła rodzinę, staje się impulsem do zmian. Tom postanawia zostawić wszystko i ją odnaleźć. W czasie podróży chłopak próbuje pokonać własne słabości, przede wszystkim ogromną tremę torpedującą jego talent muzyczny. Niespodziewanie na jego drodze staje Jess – młoda, wyzwolona kobieta, która natychmiast kradnie mu serce.
 
 
Drukuj