1
2
3
4
5
6
7
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
NAGRODA CAMERIMAGE DLA MONTAŻYSTY TRAFI DO…
OFICJALNY PLAKAT CAMERIMAGE 2017
JOHN TOLL Z NAGRODĄ CAMERIMAGE ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI
ZGŁOŚ FILM
7. WINNERS SHOW W LA
LAUREACI CAMERIMAGE 2016!
Dotychczasowi gościeDavid Lynch
Dotychczasowi gościeKeanu Reeves
Dotychczasowi gościeAlan Rickman
Dotychczasowi gościeViggo Mortensen
Dotychczasowi gościeJohn Turturro
Dotychczasowi gościeVilmos Zsigmond
Dotychczasowi gościeChris Menges
Dotychczasowi gościeRoger Deakins
Dotychczasowi gościeVittorio Storaro
Dotychczasowi gościeChris Doyle
Dotychczasowi gościeGus Van Sant
Dotychczasowi gościeNastassja Kinski
Dotychczasowi gościeBill Murray
Dotychczasowi gościeRutger Hauer
Dotychczasowi gościeTerry Gilliam
Dotychczasowi gościeOliver Stone
Dotychczasowi gościeRoman Polański
Dotychczasowi gościeHaskell Wexler
Dotychczasowi gościeEd Lachman
Dotychczasowi gościeSławomir Idziak
Dotychczasowi gościeJohn Toll
Dotychczasowi gościeIsabelle Huppert
Dotychczasowi gościeAlan Parker
Dotychczasowi gościeJerzy Skolimowski
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „UCZENIE O ZDJĘCIACH FILMOWYCH”Dodano : 10.02.2017
Świat zmienia się nieustannie na naszych oczach, a kino stara się podążać za tymi zmianami. Tyczy się to również sztuki autorów zdjęć filmowych, o której od prawie ćwierć wieku rozmawiamy na Camerimage z jej wykonawcami oraz odbiorcami z różnych części globu. Pewne rzeczy przemijają, trafiając do archiwum filmowego, inne zostają rozwijane do zupełnie nowych, ekscytujących form. Te perły z lamusa oraz najświeższe trendy widać doskonale na corocznych rozdaniach prestiżowych nagród, w dyskusjach prowadzonych o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości medium filmowego, a także w repertuarach lokalnych kin, które korzystają z bogactwa wynikającego z tych wszystkich przemian.

W dniach 13-14 marca 2017Europejska Federacja Autorów Zdjęć Filmowych IMAGO zorganizuje w Monachium konferencję dotyczącą różnych metod nauczania sztuki zdjęć filmowych. Omówionych zostanie szereg wyzwań związanych z tą dziedziną edukacji, zarówno z perspektywy nauczycieli, jak i autorów zdjęć oraz wszystkich osób i instytucji odpowiedzialnych za rozwój nowych technologii. W związku z tym, że najlepiej jest się uczyć od kolegów nauczycieli, kolejne trzy dni, między 15 a 17 marca, zostaną poświęcone na warsztaty praktyczne "Ucz i ucz się", w ramach których zastosowane zostaną niektóre z metod oraz nowych technologii zaprezentowanych podczas konferencji -  między innymi Laboratorium HDR, warsztaty dźwięku i obrazu 360° warsztat kreatywnego workflow pracy z kamerą. Więcej informacji na stronie IMAGO oraz filmtechnologie.de.

Temat zdjęć filmowych jest nam bardzo bliski i poświęcamy wiele czasu i starań na jego promocję. Fundacja Tumult, organizator Festiwalu Camerimage, ma także swój wkład w powstanie IMAGO oraz późniejszy rozwój Federacji. Z wielką radością przyjęliśmy informację o konferencji oraz jej założeniach i zdamy wam z niej oczywiście częściową relację. Chcielibyśmy również zaprosić wszystkich sympatyków Camerimage oraz miłośników sztuki filmowej do dyskusji w tej sprawie w naszych mediach społecznościowych. Z wielką chęcią wysłuchamy waszych uwag i propozycji, by w przyszłości jak najlepiej edukować i promować kulturę audiowizualną.
 

Pozdrawiamy,
Zespół Camerimage
 
 
 
 
 

 
Drukuj