1
2
3
4
5
6
7
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
NAGRODA CAMERIMAGE DLA MONTAŻYSTY TRAFI DO…
OFICJALNY PLAKAT CAMERIMAGE 2017
JOHN TOLL Z NAGRODĄ CAMERIMAGE ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI
ZGŁOŚ FILM
7. WINNERS SHOW W LA
LAUREACI CAMERIMAGE 2016!
Dotychczasowi gościeDavid Lynch
Dotychczasowi gościeKeanu Reeves
Dotychczasowi gościeAlan Rickman
Dotychczasowi gościeViggo Mortensen
Dotychczasowi gościeJohn Turturro
Dotychczasowi gościeVilmos Zsigmond
Dotychczasowi gościeChris Menges
Dotychczasowi gościeRoger Deakins
Dotychczasowi gościeVittorio Storaro
Dotychczasowi gościeChris Doyle
Dotychczasowi gościeGus Van Sant
Dotychczasowi gościeNastassja Kinski
Dotychczasowi gościeBill Murray
Dotychczasowi gościeRutger Hauer
Dotychczasowi gościeTerry Gilliam
Dotychczasowi gościeOliver Stone
Dotychczasowi gościeRoman Polański
Dotychczasowi gościeHaskell Wexler
Dotychczasowi gościeEd Lachman
Dotychczasowi gościeSławomir Idziak
Dotychczasowi gościeJohn Toll
Dotychczasowi gościeIsabelle Huppert
Dotychczasowi gościeAlan Parker
Dotychczasowi gościeJerzy Skolimowski
ICG ECA WINNERS SHOW NA CAMERIMAGE 2017Dodano : 20.09.2017
Zwycięzcy dorocznego plebiscytu Emerging Cinematographers Awards na Festiwalu Camerimage.
 
Dzięki współpracy Festiwalu CAMERIMAGE i Międzynarodowej Gildii Autorów Zdjęć Filmowych ICG festiwalowa publiczność będzie mogła zapoznać się z najlepszymi filmami zgłoszonymi do tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu. Co ważne, mogą do niego przystępować członkowie ICG nie będący zawodowymi autorami zdjęć. 
 
 
Celem dorocznego konkursu dla debiutujących autorów zdjęć filmowych, organizowanego przez ICG, jest pielęgnowanie talentów i stworzenie obiecującym twórcom możliwości zaistnienia w przemyśle filmowym. Konkurs ten został zainicjowany w 1996 roku, a jego pomysłodawcą był Rob Kositchek, który w tamtym czasie pracował w charakterze asystenta operatora kamery.
 
Oto lista filmów:
 

(le) Rebound

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Claudia cierpi z powodu rozstania z narzeczonym. By się na nim odegrać, wdaje się w romans z przypadkowo poznanym mężczyzną. Dziewczyna za wszelką cenę chce zapomnieć o przeszłości, dlatego decyduje się wyjechać z nowo poznanym chłopakiem do artystycznej samotni we Francji. Na miejscu poznają wyzbytą wszelkich zahamowań parę, a Claudia staje się mimowolną uczestniczką hedonistycznych wybryków.
 
Reżyseria: Laura Beckner
Zdjęcia: Michael Lockridge
 
 

Break the Will

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osadzona na peryferiach współczesnej Ameryki opowieść o rodzinie amiszów. Matka i ojciec przyłapują swego 12-letniego syna na podglądaniu ich w trakcie zbliżenia. Podczas rozważania konsekwencji zdarzenia między małżonkami dochodzi do konfliktu. Co kierowało nastolatkiem? Czy chodziło jedynie o chłopięcą ciekawość? W jaki sposób powinni ukarać dziecko?
 
Reżyseria: Jonathan Siebel
Zdjęcia: Roham Rahmanian
 
 

Gate, The

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mistrzyni sztuk walki i superbohaterka Cassie Weston musi się zmierzyć z potężnym rywalem. Stawką jest ocalenie duszy jej siostry.
 
Reżyseria: Kellie Madison
Zdjęcia: George Billinger
 
 

La Sirena

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
La Sirena to psychologiczno-erotyczna opowieść o Mii. Mieszkająca w małej wiosce kobieta romansuje z miejscowym rybakiem – Hektorem. Mężczyzna zaczyna jej grozić zerwaniem. W tym samym czasie Mia znajduje na brzegu morza Marę. Dziewczyna jest ledwie żywa, a z jej klatki piersiowej wystaje rybacki hak. Główna bohaterka zabiera ją do domu i pomaga jej dojść do siebie. Okazuje się, że Mara to ofiara zaborczego rybaka, który chciał ją zabić. Mia podejrzewa, że to sprawka Hektora. Zmuszona do konfrontacji ulega żądnemu zemsty głosowi wewnętrznego demona.
 
Reżyseria: Rosita Lama Muvdi
Zdjęcia: Kristen Correll
 
 

LoveBird

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Historia Charlotte, owdowiałej kobiety w jesieni życia, która nie wierzy, że jest jeszcze w stanie kogoś poznać. Miłość jednak wie, jak nas odnaleźć, nawet wtedy gdy najmniej się tego spodziewamy.
 
Reżyseria: Parvaneh Mireille
Zdjęcia: Daniel Friedberg
 
 

Red Lopez

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rafael Lopez zwany „Czerwonym Lopezem” to wyjęty spod prawa amerykański banita meksykańskiego pochodzenia, który staje się celem brutalnych ataków policji. W efekcie Lopez z zimną krwią zabija trzech szeryfów, dając początek jednej z najbardziej spektakularnych obław w historii Dzikiego Zachodu. Mężczyzna wystawia swoją umiejętność przetrwania na ciężką próbę.
 
Reżyseria: Hadleigh Arnst, Stephen Frandsen
Zdjęcia: David Auerbach
 
 

Unbound

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alegoryczna opowieść o młodej kobiecie osadzona w Japonii przełomu wieków. By ratować żyjącą w nędzy rodzinę, Kitsune przyjmuje ofertę pracy w tajemniczej wytwórni jedwabiu. Okazuje się, że propozycja zarobku wiąże się z nieprzewidzianymi przez dziewczynę skutkami. Kitsune niespodziewanie zaczyna przemieniać się w jedwabnika, stając się kolejnym towarem w ofercie wytwórni.
 
Reżyseria: Maggie Mahrt
Zdjęcia: Jen Schneider

 

Will Wilson

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Will planuje oświadczyć się swojej dziewczynie. W drodze na spotkanie staje się świadkiem samobójstwa. Okoliczności związane z tą tragedią i dziwny, mroczny świat zaczynają przejmować kontrolę nad jego życiem.
 
Reżyseria: David Herman
Zdjęcia: Jeff Powers
 
 
Drukuj